Barkim Flex Derz Dolgu

Barkim Flex Derz Dolgu

Barkim Flex Derz Dolgu

Çimento esaslı, polimer katkılı, esneme ve yapışma mukavemeti yükseltilmiş suya karşı direnci arttırılmış derz dolgu harcıdır.

  • Suya ve dona karşı dayanıklıdır.
  • Isı farklılıklarından etkilenmez.
  • İşleme süresi uzundur.
  • Sarkma yapmaz.
  • Asbest içermez.
  • Satıha kolay yapışır.
  • Özel çimentolar, sentetik katkılar, mineral dolgular, su itici ajanlar içerir.

 

 

Açıklama

Kullanım Alanları

İç ve dış mekânlarda, yüzme havuzlarında ticari ve endüstriyel zeminlerde hareketli yaya trafiğine maruz kalan yüzeylerde, yatay, düşey zeminlerde karo, seramik, fayans, mermer, granit ve cam mozaiklerin fugaları için sıcaklık farklılıklarından oluşabilecek kısalma ve titreşim gibi hareketlere dayanıklı 2 -6 mm derz boşluklarını doldurmak için kullanılan hazır bir harçtır.

Ambalaj

20 kg.lık kraft torbalarda

Depolama

Rutubetsiz ve serin ortamda azami 8 kat istifle orjinal ambalajında yaklaşık 6 aydır

Güvenlik Önlemleri

Cilde doğrudan temastan kaçınılmalıdır. Sarf edilecek miktarda malzeme hazırlanmalıdır. Çalışma süresini aşma noktasına gelmiş malzemeye su ilave edilerek kullanmak malzemeyi bozar. Dış ortamlarda yapılacak uygulamalarda 24 saat süre ile yağış, don ve aşırı sıcaktan korunmalıdır.

Uygulama

HAZIRLIK

Uygulama işlemine geçilmeden önce yüzey ve döşeme plakalarının derz boşlukları toz, yağ, parafin gibi tutunmayı önleyecek etkenlerden arındırılmalıdır.

UYGULAMA

20 kg.lık Barkim Flex Derz Dolgusu 6,5-7 litre temiz suya yavaş yavaş boşaltılarak düşük devirli bir karıştırıcı yardımı ile topak ve hava kabarcığı kalmayıncaya kadar karıştırılmalıdır. Harç 5 dakika dinlendirildikten sonra 30 saniye daha karıştırılarak uygulama işlemine geçilir. Uygulama kalınlığı 2mm ile 8 mm arasında olmalıdır.

Go to Top